Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2023-12-10 11:02:55 Aktualizacja dnia: 2023-12-03 09:16:08
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Przemyślenia Duszka Zbyszka

Sześć lat Duszków :-)

Napisał: Duszek Koordynator, czyli Duszek Zbyszek

 

Sześć lat działalności Duszków!

1 listopada 2005-2011

 

Czytanie na 30 października 2011 – XXXI niedzielę zwykłą (Mt 23,1-12):

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami:

Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

 

Drogie Duszyczki i Duszki! :-)

Drodzy Goście Duszków! :-)

 

Rok temu bardzo skromnie obchodziliśmy 5 rocznicę działalności Duszków. Bardzo szybko minął czas - mija następny rok - szósta rocznica oficjalnej działalności Duszków (do rocznicy nieoficjalnej trzeba by doliczyć co najmniej rok, może dwa).

W dzisiejszym czytaniu otrzymujemy szczególnie piękne wskazanie - jak służyć Bogu i ludziom. Czynić - a nie mówić o czynach, brać na swoje barki pracę - nie po to by pokazać się innym, lecz by pozostać skromnym pomocnikiem strapionych Dusz. To niezwykle ważne przypomnienie dla Duszków - ku jakim ideałom mają dążyć, dlaczego takie a nie inne są cele i działania naszej Kolonii.

Dziękuję wszystkim Duszkom, za wspólne bycie razem - a szczególnie Duszkom podejmującym się różnych zadań do wykonania. Oddzielne podziękowania należą się Duszkom Modlitewnym, które uważnie czytają wszystkie zbierane przez nas intencje i swoją modlitwę przeznaczają Potrzebującym.

Szczególne wyrazy uznania na pewno powinniśmy skierować do współpracujących z nami Zakonów - podejmujących modlitwę w intencjach, a także do administratorów strony Katolik.pl - którzy niezwykle mile i pomocnie podchodzą do naszych działań.

Trudno mi podsumowywać nasze wspólne duszkowe dokonania w ciągu ostatniego roku. Czy można je wyrazić samymi liczbami? Z pomocą odpisaliśmy do kilkudziesięciu osób (jedna - dwie, czasem trzy tygodniowo). Wzięliśmy udział w kilku akcjach na rzecz osób potrzebujących pomocy. Na prośbę o modlitwę - odpowiedzieliśmy do kilku tysięcy osób (tygodniowo od 50 do 200 intencji przez 52 tygodnie w roku)! Nie potrafię odpowiedzieć - czy to mało czy dużo. Ale myślę, że dla każdej osoby, do której się zwracaliśmy - miało to znaczenie.

Świadczy o tym kilkaset podziękowań za modlitwę w intencjach zebranych przez Duszyczkę Irenkę, a także podziękowania za indywidualne porady. Duszki - które piszą artykuły, strony okolicznościowe, nadsyłają inne materiały - mają na pewno świadomość, że nasza stronka jest bardzo często odwiedzana przez Internautów. Zwykle mamy ponad 100000 wejść miesięcznie. A czasem nawet kilka razy więcej. Kartki do naszej galerii projektowane m.in. przez Duszyczkę Gosię cieszą się dużym zainteresowaniem. Dziękuję Duszyczce Reni, Perełce, Gosi, Kalinie, Duszkowi Robertowi! Dziękuję wszystkim innym - bo nawet poczucie obecności tych, którzy są z nami i wspierają, choć bezpośrednio z różnych powodów pomóc nie mogą - jest niezwykle ważne.

Jak zwykle - proszę wszystkich o poświęcenie więcej czasu i pracy dla naszych bliźnich i naszej Kolonii. Wiem, że to niełatwe, ale zadań, które mamy przed sobą jest aż nadto dużo. Listę zadań można znaleźć na stronie "Duszkowych Projektów": http://www.duszki.pl/projekty.html. Warto dołączyć się do wspólnej pracy i pomóc Duszkom najbardziej obciążonym różnymi zadaniami.

Życzę wszystkim dalszego owocnego Duszkowania :-)

Zaś miłych Gości zapraszam do naszej strony, forum, ksiąg wpisów - i oczywiście do wsparcia Duszków modlitwą, dobrym słowem i kto wie - może przyłączeniem się do nas :-)

Duszków nie jest dużo, to zaledwie kilka osób - ale niewątpliwie szczególnych. Cenię sobie przyjaźń z każdym z Was - drogie Duszyczki i Duszki!

Serdecznie pozdrawiam

Duszek Koordynator - Duszek Zbyszek

 

Sieradz, 1 listopada 2011 roku

Wróć do strony głównej
Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2021