Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2023-12-10 12:03:02 Aktualizacja dnia: 2023-12-03 09:16:08
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Przemyślenia Duszka Zbyszka

Pięć lat Duszków :-)

Napisał: Duszek Koordynator, czyli Duszek Zbyszek

Obchodzimy dziś wspaniałą rocznicę pięciolecia istnienia Duszków! Dokładnie 1 listopada 2005 roku zostały one "powołane do istnienia i działania". Co prawda, jak być może niektórzy pamiętają, Duszki działały jeszcze wcześniej, ale decyzja o rozpoczęciu działania pod "Duszkową Powłoczką" dojrzewała bardzo powoli, przez kilka lat. Nie bez powodu nastąpiła właśnie w Dzień Wszystkich Świętych. To ku Nim zwracamy się z prośbą o pomoc w naszych działaniach. Aniołowie Stróże są naszym wzorem i największym oparciem, choć oczywiście pamiętać nam trzeba o ważnym patronie Janie Bosco.

I tę jakże bardzo wyczekiwaną pomoc od naszych Patronów i opiekunów otrzymujemy! Bo Duszki nadal działają, są potrzebne, a nawet wyczekiwane. Mimo swoich bardzo małych możliwości - dają ludziom bardzo wiele - modlitwę, nadzieję, odpowiedzi w wątpliwościach, wsparcie w potrzebie, bycie z potrzebującymi. Nie trzeba nam posiadania bogatych kont w bankach, posiadamy coś, co jest niezwykle cenne - wrażliwość i wsparcie Patronów.

Dziękuję wszystkim Duszkom za niekiedy bardzo ciężką pracę. W każdej postaci - pomocy potrzebującym odczytanej ze zleceń, pamięci o najbliższych nam bliźnich spotykanych na co dzień w naszym życiu, modlitwie w intencjach, przygotowaniu materiałów na naszą stronę. Dziękuję za każdy gest pamięci i dobroci okazany innym osobom.

Czy dużo pomagamy? Specjalnie przeliczyłem: już prawie dwieście wspólnych coczwartkowych modlitw, sto pięćdziesiąt tygodniowych serii podziękowań za modlitwę, kilkaset wpisów intencji do Księgi Intencji... Tylko w zeszłym miesiącu - październiku 2010 mieliśmy 30000 odwiedzin naszej strony (30 tysięcy! - średnio tysiąc dziennie, a liczba odwiedzonych podstron strony głównej to 300 tysięcy!). Jednak w lipcu było 2,5 raza więcej!

Czytając podziękowania za modlitwę jestem pod wrażeniem, jak bardzo ta wydawałoby się "nieuchwytna i nieudowadnialna" forma pomocy ma wielką siłę. Decyzje o intencji należą do Boga, ale jednocześnie sam fakt świadomości, że ktoś pamięta o potrzebującym, daje mu wiele nadziei i siły.

Chciałbym, aby Duszki nie tylko nadal działały tak jak dotychczas, ale by rozwijały się. Ilościowo i jakościowo - obejmując swoją działalnością coraz więcej osób, miejsc w Internecie, abyśmy publikowali coraz więcej, coraz mądrzejszych i wartościowych materiałów, pogłębiali i doskonalili formy pomocy. Wierzę, że wewnętrznie Nasza Kolonia, Wspólnota - także będzie pogłębiała wzajemne relacje. Kto wie - może spełni się nam marzenie o wspólnym spotkaniu lub powołaniu stowarzyszenia? Trzeba mieć wiele nadziei i przekonania, że tak się stanie - w każdym razie - ja w to mocno wierzę! :-)

Jeszcze raz dziękuję za wspólne bycie, działanie, pracę, modlitwę. Zapewniam, że pamiętam o każdym naszym Członku - Duszyczce, Duszku :-) Przy okazji życzę pięknego przeżywania Święta Wszystkich - którzy dostąpili radości bycia z Naszym Panem!

Duszek Zbyszek

Sieradz, 1 listopada 2010 roku

Wróć do strony głównej
Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2021