Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2023-11-30 06:17:21 Aktualizacja dnia: 2023-11-11 10:40:03
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Rozważania Duszyczki Perełki

Materiały nadesłane przez Duszyczkę Perełkę


TAJEMNICE SZCZĘŚCIA – CZĘŚĆ OSTATNIA

 

Drodzy Czytelnicy :-)

         Niedawno minął mój rok z Tajemnicami Szczęścia. Choć było bardzo ciężko – wytrwałam. Teraz trzymam kciuki za te osoby, które nadal walczą o siebie, swych bliskich znajdujących się daleko od Boga, a także o łaskę wytrwania w wierze dla gorliwych w wyznawaniu Chrystusa krewniaków. Pamiętajcie kochani, jeśli naprawdę będziecie chcieli wytrwać, to żadna siła nie zmusi was do poddania się, gdyż będziecie mieli najsilniejszego sojusznika w całym wszechświecie – Pana Boga.

         Niegdyś byłam letnią katoliczką, a Pana Boga traktowałam jak sklep, w którym mogę od razu kupić to, co zechcę, czego w danej chwili potrzebuje. I jak wszechwiedzący konsument odchodziłam obrażona, jeśli nie dostałam tego, co chciałam. Tajemnice Szczęścia zmieniły mój stosunek do modlitwy. Zrozumiałam, że rozmawiając z Jezusem stajemy się jego partnerami w dyskusji. Nie tylko On mi przychodzi z pomocą, ale również ja muszę się wykazać pewną aktywnością, wytrwałością, ja również muszę udzielić mu wsparcia, muszę go wysłuchać, cierpliwie poczekać, ufać. Czy to wszystko jest proste? Nie jest. Ja miałam szczęście, gdyż wiele osób się za mnie modliło i nadal się modli. To właśnie ich słowa podtrzymywały mnie w chwilach największej próby. Przede wszystkim ich przylgnięcie do Boga ratowało mnie wielokrotnie. Potrafili mi powiedzieć w sposób łagodny, aczkolwiek dosadny, że nie mam racji. Po wielu niespełnionych postanowieniach, próbach powrotu do Pana Boga, podjęłam decyzję by zaufać Mu całą sobą, cały sercem. Sięgnęłam po ów modlitwy i zaczęłam je systematycznie odmawiać wbrew temu, że wiele osób jest sceptycznych wobec Tajemnic Szczęścia. W ogóle nie czytałam nic na ich temat, po prostu pewnego dnia wpadły mi w ręce. Odmówiłam je i następnego dnia także, później stały się moim codziennym „obowiązkiem”. Tak chyba po prostu musiało być. Nadal uważam, że nie zasłużyłam na tą łaskę, ale nie wiedzieć czemu, ją otrzymałam – Pan Bóg wie jaki był tego powód, a ja już bezmyślnie i bez sensu nie pytam „dlaczego”. Początkowo w fakt, że je odmawiam wtajemniczyłam tylko moją przyjaciółkę, i o ile mnie pamięć nie myli, najbliższą rodzinę. To Tajemnice Szczęścia pomogły mi wybrać dla siebie dobrą drogę w trudnych dla mnie chwilach i nie dały możliwości się poddać. Gdyby ktoś mi powiedział, co mnie czeka przez ten rok, a jednocześnie nie pokazał łask, które płyną z ów modlitw, nie wiem, czy bym się zdecydowała na ten trud. Nie jest kolorowo – nie będę Was oszukiwać. Ale mimo wszystko warto.

         Gdy szatan namówi nas do grzechu, odchodzi zadowolony, gdyż nie musi się już trudzić – jesteśmy jego. Ale, gdy z całych sił próbujemy, czasem po omacku, czasem nieudolnie, ale szczerze, odnaleźć Pana Boga, Książę Ciemności dostaje furii, miota się wokół naszej duszy, zsyła złe myśli, dręczy naszymi winami, macha nam przed nosem każdym centymetrem grzechu, którym obraziliśmy Stwórcę, czasem nawet tymi, które wyznaliśmy w Sakramencie Pojednania, bo co go obchodzi boskie przebaczenie – on ma własną miarę, którą sądzi człowieka. Modląc się Tajemnicami Szczęścia niestety musicie się przygotować na wizyty szatana, który będzie się wpraszał do waszego życia i na różne sposoby będzie się was starał zrazić do modlitwy.

         Jestem tylko człowiekiem – niedoskonałym, słabym, zranionym, dlatego pamiętam różne chwile z Tajemnicami Szczęścia. Moje serce było przepełnione pustką, cierpieniem a szatan nie raz podsuwał następujące myśli: „To nie ma sensu; nie wytrwasz; inni są przecież sceptyczni wobec tych modlitw, a są lepsi od ciebie, ich wiara jest dojrzalsza, więc po co ty próbujesz?; a co będzie jeśli do końca pozostanie jeden dzień a ty się poddasz? – znowu przegrasz; twoja modlitwa jest niedoskonała, bo nie masz jej gdzie odmawiać, nie masz swojego miejsca, modlisz się choć nic nie rozumiesz z tej modlitwy, więc Pan Bóg ci tego nie zaliczy”, etc. Teraz myślę, że to wszystko bzdura! Pan Jezus nie mógł mi nie zaliczyć tych modlitw, ponieważ zasiadałam do nich z sercem pełnym zaufania, z pewnością, że działają cuda, uspokajają a Bóg naprawdę jest obecny podczas ich odmawiania. Wam też Pan Bóg zaliczy te modlitwy, obdarzy Was wieloma łaskami, będzie Was wspierał w najtrudniejszych momentach waszego życia, wystarczy że mu zaufacie.

Życzę wszystkim odmawiającym wiele siły :-) :-) :-) :-)

Duszyczka Perełka

Ps. Podaję Wam maila do korespondencji, jeśli ktoś chciałby porozmawiać ze mną na temat Tajemnic Szczęścia, zawsze chętnie na niego odpiszę: ptysiaczek007@interia.pl

Pozdrawiam wszystkich ciepło :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

 

Wróć do strony głównej
Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2021