Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2023-12-10 10:54:34 Aktualizacja dnia: 2023-12-03 09:16:08
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Rozważania Duszyczki Perełki

Materiały nadesłane przez Duszyczkę Perełkę


TAJEMNICE SZCZĘŚCIA[1]

W dzisiejszym świecie więcej jest cierpienia niż szczęścia. Dziennikarze bombardują nas informacjami o bólu, krzywdzie, niesprawiedliwości. Na twarzach ludzi częściej można zobaczyć łzy niż uśmiech, a w oczach zamiast błysku nadziei, płomień beznadziejności. Ciągle podejmowana walka o przezwyciężenie przeciwności losu spełza na niczym a porażki stają się niechcianym towarzyszem codzienności. Droga usłana cierniami przygniata człowieka, ogołaca z sił, nie pozwala na chwilę wytchnienia. Zapewne już niejedna osoba zastanawiała się, co też uczynić, by zmienić niewygodny stan rzeczy. Pan Bóg podsuwa nam rozwiązanie. Nie jest ono proste, ale daje gwarancje pewnego sukcesu. Więc gdy ktoś staje na rozstaju dróg, to proszę w Jego i w swoim imieniu by sięgnął po „Tajemnice Szczęścia”. Sama doświadczam każdego dnia, jak wielką łaską są daną nam od samego Pana Boga, jak również szansą dla każdego, nawet zatwardziałego grzesznika, na poprawę i ogromną, duchową przemianę.

Przede wszystkim, czym są „Tajemnice Szczęścia”?. Otóż jest to zbiór 15 modlitw, które ofiarował nam Jezus Chrystus przez ręce świętej Brygidy, a dotyczą jego męczeńskiej śmierci na krzyżu. W rozmowie ze swoją służebnicą wyjawił jej, że podczas swej drogi na Golgotę otrzymał od oprawców 5480 razów, które odznaczyły się na jego dziewiczym, nieskalanym ciele.[2] Z miłości do świętej Brygidy i każdego z nas podał tekst 15 modlitw, które kazał odmawiać przez okrągły rok codziennie wraz z „ZDROWAŚ MARIO”, „OJCZE NASZ” I WESTNIENIEM „JEZU MIŁOŚCI MOJA, BĄDŹ UWIELBIONY I ZMIŁUJ SIĘ NADE MNĄ”.[3] Jeśli jakaś dusza wytrwa w postanowieniu i każdego dnia zasiądzie i odmówi zestaw modlitw zostanie chojnie przez Pana Jezusa obdarowana. Jak łatwo obliczyć 15 modlitw przez 365 dni w roku daje dokładnie wynik 5480, czyli liczbę ran, jakie pojawiały się regularnie na ciele Pana Jezusa od momentu biczowania aż do ostatniego westchnienia na krzyżu.

Dusza której uda się przez cały rok odmawiać Tajemnice Szczęścia, i nie opuścić ani jednego dnia modlitwy, wypuści ze swej rodziny 15 osób z czyśćca, 15 osób spośród krewnych zostanie zachowanych w łasce, a tyleż samo grzeszników nawróci się.  Pan Jezus mówi również, że każde jego dziecko, które zmówi te modlitwy stanie się w jakimś stopniu doskonałe. Mniej więcej dwa tygodnie przed śmiercią taka osoba będzie odczuwała szczery żal za popełnione w okresie swojego życia grzechy, mając świadomość ich ciężaru. W tym samym czasie dusza ma zapewnione, że przyjmie Ciało i Krew Pana Jezusa, aby na wieki nie odczuwała ani pragnienia, ani głodu. Zanim człowiek, który odmówi Tajemnice Szczęścia zaśnie na wieki, odwiedzi go Pan Jezus razem z Najświętszą Dziewicą Maryją, swoją ukochaną mamą. Chrystus w swoich obietnicach mówi, że ktokolwiek odmówi te modlitwy, ma zapewnione szczęście w niebie, a On sam przyjmie z dobrocią duszę, która przez cały rok, modlitwami kontemplowała jego męczeńską śmierć na krzyżu, i zaprowadzi ją do radości wiecznej. „Oferta” Tajemnic Szczęścia zaadresowana jest to wszystkich, nie tylko do gorliwych, sumiennych, prawych, pobożnych katolików. Każde dziecko boże, nawet to, które bardzo się pogubiło, popełniło wiele błędów, grzeszyło 30 lat, lecz później pełne skruchy i żalu, pobożnie odmówi owe modlitwy ma zapewnione szczęście wieczne. Pan Bóg odpuści mu grzechy, oraz uwolni od kar wiecznych, a podczas życia ziemskiego uchroni przed zgubnymi pokusami a także obroni przed zasadzkami nieprzyjaciół. Człowiek, który odmówi Tajemnice Szczęścia w przeciągu roku otrzyma wszystko, o co poprosi Maryję oraz Pana Jezusa. Każdorazowe zmówienie zestawu 15 modlitw zapewnia osobie to czyniącej odpust cząstkowy. Szczególnie piękna, choć myślę, że wypełnienie jej warunku jest bardzo trudne, lub nawet graniczy z cudem, jest obietnica, że ktokolwiek nauczy swoich braci w Chrystusie Tajemnic Szczęścia, nigdy nie będzie pozbawiony zasług, które mają trwać wiecznie.[4]

Osobiście próbowałam już zachęcić do odmawiania Tajemnic Szczęścia swoją serdeczną przyjaciółkę, jednak po kilku tygodniach odłożyła modlitwy na półkę i myśli nad powrotem do nich. Gdy tylko się spotkamy, przypominam jej o obietnicach, jakie zostawił nam Pan Jezus w związku z Tajemnicami Szczęścia i gorąco ją zachęcam by spróbowała rozpocząć na nowo. Póki co, czekam na jej decyzję i sama odmawiam systematycznie wszystkie zalecane modlitwy. Od końca lipca tego roku nie opuściłam ani jednego dnia i proszę Boga, by tak zostało do końca. Jednocześnie wiem, że nie mogę wiadomości o cudownym działaniu Tajemnic Szczęścia zachować dla siebie, dlatego zdecydowałam się napisać ów artykuł. Bo jak podałam wyżej, te modlitwy to szansa nie tylko dla mnie, ale również dla moich bliskich żyjących na ziemi, oraz tych w czyśćcu, na szczęście wieczne. Nie wyobrażam sobie piękniejszego daru, jaki mogłabym ofiarować kochanym mi osobom, niż niebo. Nie jest łatwo wytrwać, ale powzięty wysiłek procentuje, zapewniam o tym korzystając z własnego doświadczenia. Jeśli choć jedna osoba dzięki mnie sięgnie po Tajemnice Szczęścia, będę bardzo szczęśliwa wiedząc, że kolejne 15 dusz opuści czyściec a 15 grzeszników powróci do czekającego na nich Pana Jezusa. Jeśli ktoś jest przekonany, że Tajemnice Szczęścia nie są mu potrzebne, to niech pomyśli o swoich bliskich, dla których mogą być one ostatnią deską ratunku. Jeśli nie dla siebie, to dla innych warto poświęcić 15 minut dnia. To naprawdę niewiele, bo czymże jest rok systematycznej pracy wobec wieczności?

Ż życzeniami wielu łask i błogosławieństwa bożego

Duszyczka Perełka.

Bibliografia:

·        Tajemnice Szczęścia. Droga krzyżowa”.  Wyd. Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „Ludwik”.

·        http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/sw_brygida/ts_logo.htm/ (odczytdn.14.11.09)

·        http://adonai.pl/modlitwy/?id=tajemnica&action=4 / (odczyt z dn.14.11.09[1]http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/sw_brygida/ts_logo.htm/ (odczytdn.14.11.09);

http://adonai.pl/modlitwy/?id=tajemnica&action=4 / (odczyt z dn.14.11.09). W wymienionych źródłach dostępny jest pełny tekst 15 modlitw nazwanych „Tajemnice Szczęścia”. Książeczkę z modlitwami można również zakupić w księgarni prosząc o „Tajemnice Szczęścia”.

[2] Za: „Tajemnice Szczęścia. Droga krzyżowa”.  Wyd. Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „Ludwik”, s.32.

[3] Por., tamże, s.16-31.

[4] Za: tamże, s.32-34.Wróć do strony głównej
Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2021