Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2023-12-10 11:21:53 Aktualizacja dnia: 2023-12-03 09:16:08
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Refleksja Duszyczki Marty - Boże Ciało 2013

Boże Ciało AD 2013

 

 

PRZYJDŹ DO NAS, PANIE...

 

Panie Jezu, w tym uroczystym dniu Bożego Ciała, kiedy uwielbiamy Twoje Najświętsze Ciało i Twoją Najświętszą Krew, która nas odkupiła, pragniesz nas zaprosić najpierw do Swojego stołu, aby nas nakarmić, umocnić Swoim Ciałem, Krwią i Twoim Słowem! Po nakarmieniu nas Ty, Panie, wychodzisz dziś, żywy i prawdziwy w małej białej Hostii, niesiony w monstrancji przez kapłana: idziesz z nami, naszymi ulicami, żeby nas pobłogosławić, nasze domy, ogrody i wszystko to, co mamy i posiadamy. Chcesz iść z nami, błogosławiąc nas i uzdrawiając… Mówiąc do nas: „Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu”. (J. 6. 33-34)

My, Twoje grzeszne dzieci i zagubione owieczki, idziemy za Tobą, naszym Jedynym Pasterzem, Nauczycielem i Panem naszego życia!

Dzieci na biało ubrane z czystym sercem, które niedawno przyjęły Ciebie do serduszka i te najmniejsze, które jeszcze dobrze nie chodzą i nie mówią, idą przed Tobą, Panie, uwielbiając Cię słowami: Święty, Święty, Święty, Pan Bóg Zastępów! Sypią przed Tobą najpiękniejsze płatki kwiatów, robiąc z nich kolorowy i pachnący dywan, przez który przechodzisz Ty – Jezu.

Klękamy przed Tobą, oddając Ci najwyższą cześć i chwałę, niech nasze serca, oczy i wszystko rozradują się w Tobie.

Przyjmij, Panie, naszą pokorną modlitwę, nasze uwielbienie, przyjmij nasze przeproszenie za nasze złe życie i postępowanie! Chcemy Ci oddać nasze życie, nasze trudy i cierpienia, nasze radości i smutki. Ty znasz nas po imieniu i wiesz, co nam potrzeba! Pokornie Cię prosimy, karm nas codziennie Swoim Ciałem i Swoją Krwią, chlebem życia. Przemieniaj nas, abyśmy coraz bardziej byli podobni do Ciebie. Jezu!

Przemieniaj nasze serca, nasze całe życie; przymnóż nam Wiary, abyśmy się stali Twoją żywą monstrancją i każdego dnia zabierali Ciebie na nasze ulice, do naszych domów i wszędzie tam, gdzie jesteśmy. Bo Ty nie zostałeś na ziemi po to, aby być zamkniętym w tabernakulum w murach kościoła, tylko przyszedłeś po, to, aby zamieszkać w nas, żywym Kościele, karmiąc i błogosławiąc nas każdego dnia. Niech ten dzień i cała oktawa Bożego Ciała będzie naszym Dziękczynieniem i Uwielbieniem za Twoją, Panie, Miłość do nas.

 

Duszyczka Marta


Wróć do strony głównej


Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2021