Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2023-12-10 11:24:25 Aktualizacja dnia: 2023-12-03 09:16:08
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Irenko, Zbyszku - Drogie Duszki

Irenko, Zbyszku,

Dziękuję Wam za pamięć i życzenia:)

Rzeczywiście, u mnie duże zmiany.

21 stycznia miało miejsce spotkanie opłatkowe całej wspólnoty Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych w Przemyślu (OCDS). Podczas Eucharystii, którą sprawował asystent o. Piotr Jackowski, do wspólnoty zostały przyjęte trzy osoby, a wśród nich ja: przyjęłam imię zakonne - Magdalena od św. Józefa.

Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu dziękowaliśmy Panu za nowe powołania i modliliśmy się do Ducha Świętego w kolejnym dniu dziewięciomiesięcznej nowenny. Potem zostały odczytane sprawozdania: finansowe i z działalności wspólnoty oraz ostateczna wersja wypracowanego wspólnotowo Programu Życia i Posługiwania na 2012 r.

Podczas agapy nastąpił radosny czas świętowania, dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń i kolędowania. Było wiele niespodzianek. Losowaliśmy naszych karmelitańskich patronów i osoby ze wspólnoty, za które będziemy się modlić. Wylosowałam św. Józefa - mówili, że to cud, bo mój predykat jest od św. Józefa i jeszcze wylosowałam św. Józefa, a więc jakby potwierdzenie, ze mam potężnego Patrona, Orędownika i Opiekuna. Bardzo się cieszyłam.

Każdy członek wspólnoty otrzymał też zdjęcie misjonarza, za którego się modli. Został tez zaprezentowany pierwszy numer naszego" "Gołębia Pocztowego" (przesyłam w załączniku - sama robiłam), który spotkał się z przychylnym przyjęciem. Losowaliśmy też dary noworoczne od Dzieciątka Jezus i wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Dla całej wspólnoty dar Dzieciątka Jezus stał się wezwaniem do modlitwy o życie poczęte:

"DAJĘ TOBIE W TYM ROKU, W TYM ROKU,

KRZYK NIENARODZONYCH,

ABYŚ ZE MNĄ W SZEREGU, W SZEREGU

STANĄŁ DO OBRONY"

W naszej radości uczestniczył o. asystent i przeor klasztoru o. Paweł Ferko. Po agapie przeszliśmy wraz z o. Piotrem do klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych na kolędę. Siostry pięknie odśpiewały nam też stare kolędy sprzed II wojny światowej, co było jeszcze jedną miłą niespodzianką tego dnia. Nie zabrakło też losowania darów od Dzieciątka Jezus, a Siostry, jako wspólnota - zgodnie z charyzmatem - wylosowały słowa:

"DAJĘ TOBIE W TYM ROKU, W TYM ROKU

ZA DOM KOŚCIÓŁ ŚWIĘTY,

CO NA SKALE PIOTROWEJ, PIOTROWEJ

STOI NIEUGIĘTY."

Dla siebie wylosowałam słowa:

"DAJĘ TOBIE W TYM ROKU, W TYM ROKU

MAMĘ JAKO SIOSTRĘ,

ABYŚ ŚWIĘTYM SIĘ STAWAŁ, SIĘ STAWAŁ,

NA TEJ DRODZE PROSTEJ."

 :)

Pięknie wspominam ten dzień, który był dla mnie naprawdę bardzo ważny. Przez cały miniony rok przygotowywałam się do wstąpienia. 7 stycznia byłam na dniu skupienia u Sióstr Karmelitanek w klasztorze, aby "zbadać" swoje powołanie do Świeckiego Zakonu. Fakt, doświadczyłam tam chwili zwątpienia, co było okropną katuszą dla duszy, ale tym bardziej utwierdzona zostałam, że idę dobrą drogą.

Tak to wygląda.

Teraz więcej rozumiem. Jeszcze więcej się modlę. I ponownie mam stan zakochania w Jezusie:) Wiem, że ten stan nie trwa wiecznie, ale cieszę się, że jest dojrzalszy, co pozwala znosić trudności i cierpienia.

Bardzo Wam dziękuję, że mogę być z Wami we wspólnocie.

Z Panem Bogiem,

Magda

PS. Teraz przygotowuję się do złożenia ślubów zakonnych na 3 lata. Po trzech latach są śluby zakonne wieczyste. Chcę wytrwać....:)

Duszyczka Madlen

2012-02-04

 

Wróć do strony głównej
Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2021