Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2023-11-30 04:43:20 Aktualizacja dnia: 2023-11-11 10:40:03
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Za pośrednictwem Duszyczki Irenki - styczeń 2016 :-)

Witalij Portnikow

  

Najważniejsze – to niezmarnowanie szansy na zmianę kraju

 

http://rus.newsru.ua/columnists/31Dec2015/krymnovgod.html

 

Brak ruchu promów między Krymem a Krajem Krasnodarskim w FR, przerwanie dostaw prądu, apele o oszczędzanie energii elektrycznej w noc sylwestrową… Oto Nowy Rok na Krymie w całej krasie – to lekcja, którą powinien odrobić każdy Ukrainiec.

Mieszkańcy Krymu, marzący o przyłączeniu półwyspu do Rosji, nie chcieli walczyć o zmiany. Zamiast tego woleli bajkę o Rosji Putina „mlekiem i miodem płynącej”, myśląc, że tam jest wszystko „za darmochę”. Zarówno oni sami, jak również ich dzieci i wnukowie, zapłacili za to bardzo wysoką cenę – zmarnowali cale lata życia oraz stracili wiele szans. Półwysep Krymski został faktycznie pozbawiony związku i kontaktów nie tylko z Ukrainą kontynentalną, a nawet z Rosją i całym światem zewnętrznym. Wygląda to na strzelenie sobie w stopę – w dodatku głupie, krótkowzroczne i bezsensowne. Oczywiście, można się rozwodzić na tym, że mieszkańcy Krymu nie mogli się przeciwstawiać okupacji moskiewskiej. Nie mówimy tu o tych, którzy nie mogli się bronić i walczyć gołymi rękoma z uzbrojonymi po zęby żołnierzami i bandytami (w przypadku putinowskiej Rosji chodzi o to samo). Mówimy o tych mieszkańcach Krymu, którzy aneksji przyklasnęli.

Przez jakiś czas ci ludzie mogli się pocieszać, że – gdyby teren Krymu nie został zaanektowany – czekałby go los Donbasu. Obecnie, gdy na Donbasie nie ma zaciętych walk, a na Krymie upada gospodarka, półwysep ten – powoli, ale sukcesywnie – zamienia się w Donbas. Staje się terenem bez przyszłości, zależnym od bandytów, którzy doszli do władzy w regionie i wielbią kremlowskiego mafiosa nad mafiosami.

To najważniejsza lekcja do odrobienia dla nas. W przeciwieństwie do mieszkańców zaanektowanego Krymu, do mieszkańców okupowanych terenów Donbasu, w przeciwieństwie do Rosjan, pozbawionych najważniejszej cechy ludzkiej – woli i chęci przemian – mamy zarówno wolę i chęć, jak i szansę.

Najważniejsze – żebyśmy tej szansy nie zmarnowali. Oby nasze powitanie Nowego Roku nigdy nie było takie, jak na Krymie.

 

Tłumaczyła Duszyczka Irenka

Wróć do strony głównej

Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2021