Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2023-12-10 10:39:25 Aktualizacja dnia: 2023-12-03 09:16:08
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Tekst za pośrednictwem Duszyczki - w obronie Księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego :-)


Szanowni Państwo,

z wielkim zdziwieniem dowiedziałem się o dopuszczeniu przez polski sąd procesu przeciwko Księdzu Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu, który oskarżony został przez byłego oficera komunistycznego Urzędu Bezpieczeństwa o czym informuje poniższa strona internetowa:

http://solidarni2010.pl/n,1499,8,solidarni-z-oskarzonym-ksiedzem-tadeuszem-isakowiczem-zaleskim.html

Księdza Tadeusza książkę na temat współpracy polskich duchownych z komunistycznymi służbami bezpieczeństwa przeczytałem zaraz po jej opublikowaniu i uważam, że był to najwyższy czas, aby ujawnić działalność poszczególnych duchownych kościoła katolickiego jako tajnych informatorów komunistycznych UB. Można polemizować czy dokumenty pisane przez ubeków zawierały dokładnie słowa poszczególnych duchownych, jeśli nie były one autoryzowane przez podpis lub parafkę tajnego informatora. Jednak współpraca księży z komunistyczną UB, obojętnie w jakiej formie, nie powinna mieć miejsca i dlatego taki duchowny powinien odpowiadać przed władzami kościelnymi lub cywilnymi a nie być nominowany nawet na biskupa jak to niestety było.

Działalność Księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego powinna spotkać się z wielkim uznaniem również kiedy uwzględnimy Jego prace publicystyczne na temat tragedii Ormian, Polaków, Żydów i innych narodowości na dawnych Kresach Wschodnich.

Pokazanie prawdy historycznej powinno być popierane przez każdego, by z błędów przeszłości wyciągać odpowiednie wnioski na przyszłość i nie dopuścić do powtarzania tragedii na żadnym narodzie.

Cieszymy się z pokonania niemieckich nazistów podczas II wojny światowej czy pozbycia się dyktatorów i przestępców w dzisiejszych czasach gdyż nie karanie takich strasznych czynów przyczyniłoby się do jeszcze większych tragedii.

Nie rozliczanie się z okrutnych czynów nie powinno mieć miejsca w żadnym państwie i postawienie tzw. grubej kreski przez Lecha Wałęsę, Tadeusza Mazowieckiego i innych uczestników okrągłego stołu w Magdalence woła o pomstę do Boga. Nie chodzi mi w tym przypadku o karanie wszystkich członków PZPR czy pracowników UB ale tych, którzy przyczynili się do tragedii mieszkańców Polski. Niestety brak odpowiedniej lustracji takich osób i nieukaranie winnych do dnia dzisiejszego sprawia, a tacy ludzie otrzymują jeszcze wysokie emerytury i oskarżają do sądu swoje ofiary albo osoby wydobywające prawdę dla zadośćuczynienia maltretowanym, zabitym lub prześladowanym.

Powinniśmy potrafić się wstydzić za niegodne czyny własne czy też członków rodziny, choć nie powinniśmy odpowiadać za czyny rodziców czy krewnych. Nie wolno jednak bronić przestępczych czynów własnej rodziny jak to często widzimy, ale zdobyć się na obiektywizm dla niegodnego postępowania własnego ojca, ciotki czy wujka.

Dowiedziawszy się z archiwów o takim niegodnym postępowaniu jednego z moich krewnych wstydzę się za niego i nie zapalam znicza na jego grobie ani nie kładę kwiatów. Jego twierdzenia do pewnego siostrzeńca na krótko przed śmiercią, że do polskich patriotów z AK strzelali Rosjanie poprzebierani w polskie mundury na jego oczach jako ówczesnego żołnierza LWP było oczywistym kłamstwem i wybielaniem własnej komunistycznej przeszłości.

Studiując akta archiwalne natrafiamy na skandaliczne uniewinnienia nawet bandytów likwidujących własnych partyzantów czy Żydów jak to miało miejsce w przypadku byłego dowódcy Gwardii Ludowej i późniejszego generała i wiceministra Grzegorza Jana Korczyńskiego (właściwie Stefana Kilanowicza). Załączone przeze mnie dokumenty IPN wyraźnie mówią o strasznej przeszłości tego dygnitarza komunistycznego, który początkowo słusznie został skazany za te czyny na dożywocie. W 1957 roku zrehabilitowany przez klikę Władysława Gomułki, a po wypuszczeniu z więzienia, zajmował najwyższe stanowiska wojskowe i rządowe do 1971 roku. Dopiero „tajemnicze zatrucie przewodu pokarmowego” jako ambasadora PRL w Algerii zakończyło życie tego przestępcy, na którego grobie jeszcze do dzisiaj zapala ktoś znicze i składa wieńce kwiatów (zob. załączone zdjęcia z listopada 2011 roku).

W gazecie „Dziennik” z 10 listopada b.r. można przeczytać, że:

„Pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie oskarżył o popełnienie 197 zbrodni komunistycznych b. szefa Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Jarosławiu (Podkarpackie) Łukasza K. Akt oskarżenia trafił w środę do miejscowego sądu rejonowego”.

Czy nie powinny takie zarzuty być rozpatrywane dużo wcześniej i to nie tylko przeciwko jednemu szefowi UBP, jak to by było w każdym cywilizowanym, demokratycznym kraju?

Przed kilkoma tygodniami zmarł w Berlinie Bohdan Osadczuk, gdzie zamieszkiwał od ponad 70 lat. Był on wówczas studentem, stypendystą hitlerowskim, o którego śmierci fałszywie informowała gazeta „Rzeczpospolita”, że był zwolennikiem pojednania polsko-ukraińskiego i mieszkał w Niemczech od 1945 roku. Otrzymał on nawet najwyższe polskie odznaczenie „Orła Białego” z rąk ówczesnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Bohdan Osadczuk w książce wydanej po niemiecku w 2004 roku p.t. „Ein ukrainischer Kosmopolit mit Berliner Adresse” autorstwa Basila Kerskiego i Stanisława Kowalczyka gloryfikował Dmytro Doncowa, jednego z twórców ideologii nacjonalizmu ukraińskiego spod znaku OUN i UPA, zaprzeczał kolaboracji Ukraińców z hitlerowskimi Niemcami i istnieniu ukraińskich formacji SS „Nachtigall”, „Rolland” czy „Galizien”, nazywał miasto Warszawę najbrzydszą stolicą na świecie i zarazem Kijów najpiękniejszą itd.

Mam nadzieję, że sąd polski będzie na tyle obiektywny, że uniewinni Księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego i w przyszłości w ogóle nie dopuści do otwarcia procesu w podobnych przypadkach.

Witold Bohdan Stański

P.S. Upoważniam Państwa do publikowania tego pisma otwartego zarówno w Internecie jak i gazetach czy czasopismach

 

Z darem serdecznej modlitwy

Duszyczka Irenka

Wróć do strony głównej

Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2021