Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2024-07-14 22:59:16 Aktualizacja dnia: 2024-06-01 09:35:27
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!


Propozycje zbiorcze 1% podatku

Zbiera: Duszyczka Irenka


********************************************************************


Moi drodzy,

Ponieważ nadchodzi czas rozliczeń i jak co roku bardzo proszę o 1 % dla mojego syna - 22-letniego chorego na mukowiscydozę Szymona.
Nigdy nie jest łatwo prosić, zwłaszcza, że potrzebujących jest dużo - ma tego pełną świadomość.

Gdybym miała opisać zmagania z tą chorobą, musiałabym napisać książkę i jeśli znajdę kiedyś czas być może to zrobię, ale na razie skupiam się na codzienności i tym, żeby Szymon funkcjonował jak najlepiej, co staje się coraz trudniejsze w tej trudnej chorobie. Ostatnio niestety nastąpił  progres choroby. Bywało lepiej, ale tuż przed świętami po hospitalizacji spirometria (wskazująca czynność życiową płuc) wyniosła tylko 16 %. Być może nadchodzi trudny czas "odhaczenia" się do przeszczepu płuc. I jeśli tak, to będzie to droga pod bardzo wysoką górę.Wierzę, że Szymon ją pokona.
Każde wsparcie jest dla nas niezmiernie cenne, a jego świadomość nieoceniona.
Bardzo byłabym wdzięczna.
A i modlitwa to też ogromne wsparcie.
Bardzo wierzę, że jeśli już musi być przeszczep, a wszystko na to wskazuje, to się uda.

OGROMNIE DZIĘKUJĘ i życzę dobrego Nowego Roku 2019 !!!

Małgorzata Jaszczołt

Fundacja Matio
KRS 0000097900
Z dopiskiem - dla Szymona Jaszczołta

Numer SUBKONTA darowizn
na które można wpłacać środki w dowolnym momencie

Alior Bank SA 55 2490 0005 0000 4530 7261 9403

Tytułem - dla Szymona Jaszczołta


********************************************************************

Witam.

Mam na imię Adam, skończyłem 32 lata. Pomimo mojej niepełnosprawności każdego dnia jestem osobą pogodną, mam wiele marzeń..., uwielbiam muzykę elektroniczną oraz interesuję się fotografią. Jednak największym moim marzeniem jest Móc Normalnie Żyć. Nie wiem, na ile ono się spełni w moim życiu, ale ja uparcie wierzę, że moje życie się nareszcie odmieni...

Cierpię na *mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe*, dlatego poruszam się na wózku inwalidzkim. Cechą charakterystyczną mózgowego porażenia dziecięcego jest postępująca patologia mięśniowo-szkieletowa. Mówiąc prościej, bez odpowiednich ćwiczeń
następuje zanik mięśni, pogarsza się utlenienie całego organizmu, zabiegi i ćwiczenia pozwalają na poprawę całej koordynacji ruchowej, z którą mam największe problemy. By móc to osiągnąć muszę jeździć na turnusy rehabilitacyjne. Jeden turnus to wydatek *5000 zł.* W moim wieku już bardzo trudno uzyskać dofinansowanie. PFRON maksymalne
dofinansowuje *1600 zł raz na 2 lata.*
Jestem pełen nadziei, że dzięki Waszej pomocy uda mi się wiele osiągnąć i zacznę normalnie żyć. W chwili obecnej dodatkowo zbieram fundusze na zakup najnowocześniejszego urządzenia do redukcji chodu, jakim jest *EGZOSZKIELET*. Jest to amerykański wynalazek, który zrewolucjonizował świat fizjoterapii neurologicznej. Działa tam, gdzie
zawodzą ludzkie mięśnie. Koszt urządzenia wynosi aż *60 tysięcy zł * z podatkiem VAT. Niestety nie stać mnie na taki zakup z własnych środków, stąd zwracam się do Was ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe - liczy się każda złotówka! Potrzebny jest zakup Egzoszkieletu to dziś najnowocześniejsze urządzenie oferujące skuteczną rehabilitację i
nadzieję na szybszy powrót do zdrowia.

Amerykański wynalazek, który zrewolucjonizował świat fizjoterapii neurologicznej. To nowoczesne urządzenie do rehabilitacji ma swoje korzenie w technologii wojskowej. Ekso nie jest może kuloodporny jak pancerz Iron Man'a, ale za to pomocny wszędzie tam, gdzie zawodzą ludzkie mięśnie.

Urządzenie pozwala osobom z przerwanym rdzeniem kręgowym ćwiczyć w oczekiwaniu na moment, w którym będzie już możliwe zrekonstruowanie uszkodzonego kręgosłupa. Koszt urządzenia wynosi *60 tys. zł * z podatkiem VAT. Nie stać mnie na zakup egzoszkieletu z własnych środków, stąd zwracam się o prośbę do ludzi o wielkich sercach.

Będę Państwu niezmiernie wdzięczny za wsparcie finansowe, gdyż moje
skromne środki nie pozwalają mi na zakup EGZOSZKIELETU.

Z wyrazami szacunku

Adam

Dziękuje za każda pomoc. Stan środków na 23 styczna 2019 r. *41 027 zł*

*Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa

Alior Bank 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994*

Ważny jest Tytuł: *11770 Popławski Adam Piotr darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.*

*Jak Przekazać 1% podatku:*

W formularzu PIT wpisz numer: *KRS 0000037904*

W rubryce Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1% podaj:* 11770 Popławski Adam Piotr *

*Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola "Wyrażam zgodę".*


********************************************************************


Fundacja Dziedzictwo Kresowe
www.kresowe.pl

Zgodnie z § 8 i 9 Statutu głównym celem Fundacji jest organizowanie pomocy środowiskom polskim i polonijnym za granicą, budowanie polskiego lobby na arenie międzynarodowej oraz podejmowanie działań na rzecz zachowania polskiego dziedzictwa kulturowego.

Celami Fundacji są w szczególności:

Organizowanie różnych form działalności na rzecz promowania, upowszechniania, pogłębiania i umacniania wiedzy o polskiej kulturze, dorobku naukowym i gospodarczym oraz historii i tradycji w Polsce i za granicą.
Budowanie polskiego lobby na arenie międzynarodowej.
Podejmowanie i prowadzenie wszechstronnej współpracy z Polonią i Polakami zamieszkałymi poza granicami Polski w takich m.in. dziedzinach jak: kultura, nauka, gospodarka, ekologia, turystyka i sport.
Propagowanie nauczania języka polskiego w środowiskach Polonii i Polaków, mieszkających poza granicami Polski oraz podtrzymanie ich tożsamości narodowej. Wspieranie szkół z polskim językiem wykładowym za granicą.
Wspieranie dążeń emigracji i środowisk polonijnych do umacniania swoich pozycji społeczno-ekonomicznych w krajach zamieszkania oraz wspieranie ich zawodowych aspiracji.
Tworzenia przyjaznego klimatu i pogłębiania więzi pomiędzy środowiskami polskimi i narodami kraju zamieszkania Polaków.
Pogłębianie i szerzenie w Polsce wiedzy o Polonii i Polakach zamieszkałych poza granicami Polski.
Organizowanie pomocy humanitarnej potrzebującym jej środowiskom polskim i polonijnym za granicą.
Udzielanie pomocy w zakresie ochrony zabytków kultury polskiej i dziedzictwa narodowego.
Podejmowanie szeroko rozumianej współpracy z innymi fundacjami, stowarzyszeniami, instytucjami państwowymi, przedsiębiorstwami i organizacjami społecznymi, w tym pozarządowymi oraz innymi podmiotami w zakresie realizacji określonych przedsięwzięć na rzecz Polaków na Wschodzie.
Obrona praw polskiej mniejszości narodowej.

Obecnie Fundacja prowadzi zbiórkę środków na poniższe cele:

Renowację wnętrza kościoła p.w. św. Antoniego we Lwowie
Renowację polskich grobów na Cmentarzach we Lwowie
Wspieranie młodych talentów polskiego pochodzenia na Wschodzie
Pomoc szkołom z polskim językiem wykładowym i organizacjom na Wschodzie
Pomoc potrzebującym środowiskom polskim na Wschodzie
Pielęgnowanie polskich tradycji i dziedzictwa narodowego na Wschodzie

Przekaż 1% swojego podatku Rodakom na Kresach

W formularzu PIT wpisz numer KRS: 0000418931


********************************************************************


Poznań dla Lwowa i Kresów
Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Poznaniu
Pomoc charytatywna na rzecz Polaków na Kresach dawnej Rzeczypospolitej Polskiej. Kultywowanie i przekazywanie kultury kresowej w postaci organizowanych DNI LWOWA i KRESÓW w POZNANIU.

Jak wykorzystamy 1% podatku?
Pomoc Polakom we Lwowie i na Kresach RP. Każdego roku organizowany jest transport darów dla najuboższych naszych rodaków, a także dla dzieci z okazji Św. Mikołaja. Patrz: www.lwowiacy.pl.

KRS 0000107982


********************************************************************


Drodzy Przyjaciele!

Od kilku lat Zbyszek i ja kupujemy prasę i odbieramy paczki w tym samym kiosku „RUCH-u” na Placu Wojewódzkim w Sieradzu. Kieruje nim przemiła pani Bożena Antczak. W ubiegłym roku zwierzyła mi się z problemu, z którym zmaga się rodzina. Wnuk pani Bożeny, Wojtuś Antczak, ma cztery lata. W 2017 roku poczuł się źle, długo bolały go nogi. Po badaniach rodzice usłyszeli diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna, czyli rak. Wojtuś jest pacjentem wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej „Przylądek Nadziei”. W ubiegłym roku nastąpiła poprawa, ale chłopczyk ciągle wymaga leczenia i rehabilitacji. Wojtuś jest podopiecznym Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, będącej organizacją pożytku publicznego. Można na nią przekazać 1% podatku. Część wpływów z 1% może trafić na subkonto Wojtusia:

KRS: 0000086210
Cel szczegółowy: Wojciech Antczak

Pani Bożena Antczak dziękuje wszystkim Darczyńcom i prosi o modlitwę za Wojtusia.

Duszyczka Irenka


********************************************************************


Szanowni Państwo,

bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli nas w zeszłym roku przekazując 1% podatku na leczenie wady ręki mojego dziecka. Środki te umożliwiły odbycie kilku konsultacji chirurgicznych w kraju i za granicą.
Osobom, które chciałyby nam pomóc również w tym roku, podaję dane niezbędne do przekazania 1% podatku:

KRS: 0000161880
Cel szczegółowy: #164 Krzysztof Marciniak

Uzbierane środki zostaną przeznaczone na pierwszy etap operacji, która odbędzie się w tym roku w Hamburgu (na subkoncie Krzysia w fundacji brakuje około 80% całej kwoty).

Serdecznie dziękuję,
Paweł Marciniak

KM


*****************************************************************************


Serdecznie pozdrawiam
Duszyczka IrenkaWróć do strony głównej

Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2021