Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2024-07-12 17:54:10 Aktualizacja dnia: 2024-06-01 09:35:27
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!


Propozycje zbiorcze 1% podatku

Zbiera: Duszyczka Irenka


********************************************************************


Twój 1% – mój powrót do Ojczyzny

http://www.fundacjadlapolonii.pl/twoj-1-moj-powrot-do-ojczyzny/

Fundacja „Dla Polonii” jest organizacją pożytku publicznego (OPP), której celem jest wspieranie edukacji młodzieży polskiego pochodzenia ze Wschodu (z krajów byłego Związku Radzieckiego). Cel ten realizujemy poprzez zbieranie funduszy i pomoc rzeczową dla uczniów Liceum Polonijnego Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie.

Fundacja Dla Polonii
Numer KRS: 0000423252

Udostępniamy bezpłatny program dla osób samodzielnie rozliczających się z podatku dochodowego z urzędem skarbowym. Program w prosty sposób pomaga w wypełnieniu deklaracji podatkowej i przekazaniu 1% podatku dla podopiecznych naszej fundacji.

W deklaracji podatkowej (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38) wystarczy wpisać numer KRS 0000423252 Fundacji Dla Polonii oraz podać obliczoną kwotę, aby 1% Twojego rocznego podatku pomógł w edukacji i powrocie do Polski młodzieży polskiego pochodzenia ze Wschodu.

W zeznaniu podatkowym jest także możliwość wyrażenia zgody na przekazanie przez urząd skarbowy naszej Fundacji imienia, nazwiska i adresu zamieszkania Darczyńcy. Zachęcamy do zaznaczenia tej opcji w deklaracji, co umożliwi nam przekazanie podziękowań od naszych uczniów oraz poinformowanie, jak wykorzystaliśmy przekazane nam wpłaty 1 % podatku.

Komu pomagamy

Przez 4 lata działalności Fundacji „Dla Polonii”:
pomogliśmy w nauce 430 uczniom polskiego pochodzenia ze Wschodu;
zebraliśmy fundusze na zakup ponad 200 tysięcy posiłków dla uczniów;
wyposażyliśmy nowy większy budynek internatu dla Liceum Polonijnego;
prowadzimy akcję pomocy kresowej młodzieży pod hasłem „Witajcie w domu”;
co roku kupujemy podręczniki i niezbędne pomoce naukowe dla nowych uczniów;
organizujemy najważniejsze szkolne wydarzenia, wycieczki, konkursy i festiwale.
wydaliśmy pierwszą profesjonalną płytę CD z nagraniem pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru.

Nasi uczniowie przyjechali z polskich rodzin z ośmiu krajów na Wschodzie (foto J. Strzałkowski)

Głęboko wierzymy, że dla przyszłości Polski warto inwestować w edukację i rozwijanie talentów tych młodych orłów ze Wschodu. Oni bardzo chcą powrócić do Polski, tutaj chcą się uczyć, pracować i założyć swoje rodziny. Z całych sił chcemy im w tym pomóc.

Fundacja Dla Polonii znajduje się w wykazie organizacji pożytku publicznego (OPP) uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego. Wykaz OPP jest dostępny na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


**************************************************************************


Pax Christi!

Szanowni Państwo,
 
Przekazując 1 % na rzecz Fundacji Salvatti.pl wspierają Państwo dzieci w najdalszych krańcach świata. Wpisując w swoim zeznaniu podatkowym KRS 0000 309 499 odmienią Państwo los wielu dzieci objętych naszymi programami pomocowymi. Dzięki Państwu nie będą one głodne i będą mogły się uczyć. Za to w ich imieniu dziękujemy!

Z serdecznymi pozdrowieniami!

ks. Jerzy Limanówka wraz z Zespołem Salvatti.pl


*****************************************************************************


Fundacja Rzecznik Praw Rodziców

Witamy!

Nie dostajemy rządowych grantów. Możemy działać tylko dzięki Tobie!
Przekaż 1% na skuteczną obronę praw rodziców
KRS 0000347294
Prowadzimy bezpłatne infolinie ekspertów i inne formy pomocy rodzicom.
Działamy tylko dzięki pomocy darczyńców. Jeżeli możesz wesprzyj nasze działania.

Pozdrawiam
Tomasz Elbanowski

Stowarzyszenie i Fundacja Rzecznik Praw Rodziców
Facebook
www.rzecznikrodzicow.pl


**************************************************************************


Fundacja Dziedzictwo Kresowe

http://www.kresowe.pl/

Jesteśmy fundacją posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego, której głównym celem jest pomoc środowiskom polskim i polonijnym zwłaszcza w krajach byłego bloku wschodniego. Nasze działania zmierzają do umacniania więzi pomiędzy tymi środowiskami a Polską i ukierunkowane są na jak najszersze promowanie polskości oraz polskich i polonijnych osiągnięć w dziedzinie kultury, nauki, sportu i gospodarki.

Wspólnie z Polonią i Polakami za granicą, przy współudziale instytucji państwowych oraz innych polskich organizacji pozarządowych podejmujemy wielowymiarowe działania zmierzające do zachowania substancji polskiego dziedzictwa narodowego poprzez restaurację i ochronę zabytków polskiej kultury świeckiej i sakralnej na ziemiach wschodnich.

Mając świadomość, jak ogromną rolę integracyjną dla środowisk polonijnych pełni mowa ojczysta, propagujemy nauczanie języka polskiego w środowiskach Polaków mieszkających poza granicami Polski oraz pomagamy działającym tam szkołom z polskim językiem wykładowym.

Wspieramy młode talenty polskiego pochodzenia na Wschodzie, zdolne dzieci i młodzież oraz aktywnie angażujemy się w pielęgnowanie polskich tradycji i dziedzictwa narodowego na tych terenach.

Poprzez działania lobbingowe i bezpośrednią pomoc wspieramy dążenia Polaków za granicą i środowisk polonijnych do umacniania ich pozycji społecznej i ekonomicznej w krajach zamieszkania. Dla środowisk najbardziej potrzebujących organizujemy pomoc humanitarną.

Naszą misję staramy się realizować w oparciu o nasze najlepsze doświadczenia oraz w bliskim kontakcie zarówno z agendami rządowymi jak i z parlamentem RP – z dbałością o szeroko rozumiany interes Rzeczpospolitej Polskiej.

Czerpiemy radość z aktywizacji środowisk polonijnych i chcielibyśmy, aby nasza pasja i zaangażowanie przenosiło się na inne środowiska, aby rosła w społeczeństwie świadomość, jak ważne dla nas wszystkich jest promowanie polskości na świecie.

Nr KRS: 0000034785
W rubryce: Cel szczegółowy 1% wpisujemy: Kresy
 

*****************************************************************************


Dlaczego warto przekazać 1% podatku na Dom Polski we Lwowie?

Kiedy dwadzieścia trzy lata temu powstawało Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, organizacja, która miała przywrócić więzi między Polonią, Polakami w kraju i za granicą, której zadaniem było podtrzymanie milionów Polaków na Wschodzie w ich w ciągłej walce o zachowanie własnej tożsamości, zgodnie uznano, że fundamentem działalności nowo powołanej instytucji będzie wspieranie polskiej oświaty. Oświatę bowiem uznano za zasadniczy nośnik treści wpływających na kształtowanie i utrzymanie polskiej tożsamości na obczyźnie. Z dala od Ojczyzny to oświata, obok wiary przodków, staje się fundamentem, na którym stoi polonijny dom. Szkoły i nauczyciele są pierwszą i najważniejszą linią oporu, przed całkowitą asymilacją, taką, która usuwa pamięć o własnej przeszłości, o korzeniach. Obok rodzinnego domu, parafii, to właśnie szkoły są podstawowym nośnikiem wiedzy o polskiej kulturze, historii i co najważniejsze języku, który jest kluczem do prawdziwej polskości. Dzieci pozbawione poza rodzinnym domem kontaktu z ojczystą mową szybko ulegają asymilacji, zatracając kontakt z polską kulturą, a w ślad za tym także z polską świadomością narodową.

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” od ponad dwudziestu lat organizuje m.in. warsztaty i staże zawodowe, kursy języka i kultury polskiej, kursy metodyczne dla nauczycieli języka polskiego, szkoły letnie języka i kultury. W ramach akcji letniej Stowarzyszenia z wypoczynku w Polsce corocznie korzysta ok. 4 tysięcy dzieci i młodzieży przybywających na kolonie, obozy, warsztaty, plenery itp. Dzieci i młodzież gościmy również w "zielonych klasach", funkcjonujących w ciągu roku szkolnego. "Wspólnota Polska" w ramach współpracy ze szkołami polonijnymi na całym świecie dostarcza też podręczniki i pomoce dydaktyczne, dzięki dotacji Senatu RP i Ministerstwa Spraw Zagranicznych wyposaża i buduje szkoły na Wschodzie, m.in. na Litwie - Wilno, na Białorusi - Grodno i Wołkowysk, na Łotwie - Rezekne i Ukrainie - Gródek Podolski, Mościska i Strzelczyska. Od wielu lat jest także kontynuowany, zainicjowany przez Stowarzyszenie, program szkół partnerskich, łączący szkoły na Wschodzie ze szkołami na Zachodzie i w Kraju. Wprowadzamy nowoczesne metody nauczania przygotowując multimedialne lekcje historii i nowoczesne internetowe portale edukacyjne.

Nasza wolność zrodziła się z Solidarności. Dzisiaj jej miarą jest 1% naszych podatków. To środki, które pomogą utrzymać oświatę polską na Wschodzie, uczynić ją nowocześniejszą i sprawić, aby słowa „polska szkoła” stały się synonimem najwyższych standardów edukacyjnych.

KRS: 0000034914

Prosimy też o wpisanie swoich danych (imię, nazwisko i adres), abyśmy mogli przesłać Tobie podziękowanie w imieniu Polaków ze Wschodu oraz informację, na co przeznaczymy zebraną kwotę.


*****************************************************************************


Serdecznie pozdrawiam
Duszyczka IrenkaWróć do strony głównej

Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2021