Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2024-07-14 22:54:33 Aktualizacja dnia: 2024-06-01 09:35:27
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

********************************************************************************

Fundacja im. Księdza Doktora Henryka Mosinga

http://fundacjamosinga.zgora.eu/?page_id=20


Zdjęcia Podopiecznych Fundacji można zobaczyć tu: http://fundacjamosinga.zgora.eu/?page_id=27


Fundacja jest kontynuacją działającego w Zielonej Górze od 18 lat Ruchu Apostolatu Emigracyjnego – Pomoc Polakom na Kresach. Od 2000 roku pomagamy Polakom, żyjącym na Ukrainie – woj. lwowskie, stanisławowskie, tarnopolskie, chmielnickie i Krym. Wcześniej swą pomoc kierowaliśmy na Białoruś, Litwę, do Kazachstanu, Rosji i Macedonii. Obecnie wspieramy około 150 rodzin – są to głównie osoby starsze, samotne, chore, rodziny wielodzietne i niepełne. Wszystkich naszych podopiecznych znamy osobiście – kilka razy w roku wyjeżdżamy na Ukrainę. Pomoc dla nich realizowana jest, w dużej części, pod kątem ich indywidualnych próśb i potrzeb. Przekazujemy głównie leki, środki medyczne, żywność i odzież, a także wiele innych, potrzebnych rzeczy. Zbieramy środki na leczenie i rehabilitację w kraju, na Zachodzie i na Ukrainie. Współpracujemy z lekarzami zarówno w Polsce, jak i na Kresach. Realizujemy recepty, konsultujemy diagnozy i wyniki badań. Wspieramy repatriantów. Z większością naszych podopiecznych łączą nas bliskie więzi.


Fundacja dr Mosinga nawiązała współpracę z Fundacją ,,Merkury” z Wałbrzycha, dzięki której w 2015 roku będzie możliwość przekazania 1% podatku na działalność naszej fundacji. Można tego dokonać wpisując KRS: 0000191584 ze wskazaniem – „dr Mosing – pomoc Polakom na Kresach”


********************************************************************************

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców 

Witamy!


Rozpoczęliśmy właśnie trzeci rok działania Telefonu Wsparcia Rodziców, zagrożonych odebraniem dzieci. Przez ostatnie 2 lata udało się pomóc ponad 600 rodzinom. Przedstawiamy Roczny raport  - warto go przeczytać!

W ostatnich tygodniach najbardziej poruszyła nas historia niemowlęcia, które tuż po świętach Bożego Narodzenia zostało oddzielone od karmiącej piersią matki, od ojca i wszystkich krewnych, na podstawie niezweryfikowanego oskarżenia. W tej sprawie interweniowaliśmy u Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Dziecka. W obronę rodziny zaangażowaliśmy osiem innych fundacji i stowarzyszeń. Nasze działania przyniosły skutek. Zawiadomione instytucje zwróciły się o nadzór prezesa sądu nad sprawą i jej pilne rozpatrzenie. Dziecko w połowie stycznia wróciło do rodziców.

Aby zapobiec takim sytuacjom na przyszłość, wspólnie z kancelarią prawną, powołujemy zespół prawników. Będziemy dokładnie przyglądać się procedurom tej konkretnej instytucji, która założyła domniemanie winy, zdrowej, kochającej się rodziny i skazała malutkie dziecko na rozdzielenie od matki. Zespół będzie monitorował również inne podobne sytuacje.

Aby skutecznie działać potrzebne są środki finansowe. Nasza Fundacja jest całkowicie niezależna, nie pobieramy funduszy rządowych ani z UE. Jeśli chcesz, żebyśmy mogli działać dalej:

Podaruj 1% Fundacji Rzecznik Praw Rodziców

KRS 0000347294

Pozdrawiam

Tomasz Elbanowski

Stowarzyszenie i Fundacja Rzecznik Praw Rodziców

Facebook

www.rzecznikrodzicow.pl


********************************************************************************

Fundacja Dziedzictwo Kresowe

http://www.kresowe.pl/

http://www.kresowe.pl/index.php/2011-10-05-19-38-52

Zgodnie z § 8 i 9 Statutu głównym celem Fundacji jest organizowanie pomocy środowiskom polskim i polonijnym za granicą, budowanie polskiego lobby na arenie międzynarodowej oraz podejmowanie działań na rzecz zachowania polskiego dziedzictwa kulturowego.

Celami Fundacji są w szczególności:

Organizowanie różnych form działalności na rzecz promowania, upowszechniania, pogłębiania i umacniania wiedzy o polskiej kulturze, dorobku naukowym i gospodarczym oraz historii i tradycji w Polsce i zagranicą.

Budowanie polskiego lobby na arenie międzynarodowej.

Podejmowanie i prowadzenie wszechstronnej współpracy z Polonią i Polakami zamieszkałymi poza granicami Polski w takich m.in. dziedzinach jak: kultura, nauka, gospodarka, ekologia, turystyka i sport.

Propagowanie nauczania języka polskiego w środowiskach Polonii i Polaków mieszkających poza granicami Polski oraz podtrzymanie ich tożsamości narodowej. Wspieranie szkół z polskim językiem wykładowym za granicą.

Wspieranie dążeń emigracji i środowisk polonijnych do umacniania swoich pozycji społeczno-ekonomicznych w krajach zamieszkania oraz wspieranie ich zawodowych aspiracji.

Tworzenia przyjaznego klimatu i pogłębiania więzi pomiędzy środowiskami polskimi i narodami kraju zamieszkania Polaków.

Pogłębianie i szerzenie w Polsce wiedzy o Polonii i Polakach zamieszkałych poza granicami Polski.

Organizowanie pomocy humanitarnej potrzebującym jej środowiskom polskim i polonijnym za granicą.

Udzielanie pomocy w zakresie ochrony zabytków kultury polskiej i dziedzictwa narodowego.

Podejmowanie szeroko rozumianej współpracy z innymi fundacjami, stowarzyszeniami, instytucjami państwowymi, przedsiębiorstwami i organizacjami społecznymi, w tym pozarządowymi oraz innymi podmiotami w zakresie realizacji określonych przedsięwzięć na rzecz Polaków na Wschodzie.

Obrona praw polskiej mniejszości narodowej.

Nr KRS: 0000034785

W rubryce: Cel szczegółowy 1% wpisujemy: Kresy


********************************************************************************

Podaruj 1% podatku polskim dzieciom na Wschodzie!

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” 

Burzliwa historia pozostawiła na Kresach i Wschodzie osamotnionych Polaków. Zostali pozbawieni perspektyw i możliwości otwartych dla nas. Warunki życia w krajach zamieszkania pozbawiają ich często szans na godne życie, na przyszłość dla dzieci.

Potomkowie zesłańców, setek tysięcy Polaków wywiezionych na Syberię, do Kazachstanu, dzieci tych, którzy oparli się sowietyzacji uparcie trwając na ziemi ojców walczą o utrzymanie tożsamości narodowej. Wielu z nich jeszcze nie widziało Polski.

Możemy pomóc Polakom na Wschodzie. Ich edukację, zdrowie, czasami nawet życie dzierżymy w naszych dłoniach. Czy możemy o nich zapomnieć? Czy jesteśmy jeszcze solidarni?

Wpłać 1% swojego podatku na pomoc Polakom na Kresach i Wschodzie.


Nasi Rodacy czekają na naszą pomoc!

Nr KRS: 0000034914

SWP


********************************************************************************

Wesprzyj działalność programów Muzeum POLIN


http://www.sztetl.org.pl/pl/cms/aktualnosci/4551,wesprzyj-dzialalnosc-programowa-muzeum-polin/


Możesz wesprzeć działalność programów Muzeum przekazując 1% podatku na rzecz jednego z naszych założycieli - Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, z którym wspólnie od 2005 r. zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt projektów.


Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce jest organizacją pozarządową, której celem jest zachowanie i utrwalanie pamięci o historii i kulturze Żydów polskich oraz ich wkładzie w światową kulturę.


Od 1993 r., kiedy narodziła się wizja stworzenia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, realizacja tego wielkiego przedsięwzięcia stała się głównym celem działalności Stowarzyszenia. Z inicjatywy Stowarzyszenia powstały dwa projekty multimedialne - w 2007 r. "Polscy Sprawiedliwi", którego celem jest uchronienie od zapomnienia czynów "Sprawiedliwych wśród Narodów Świata" oraz dokumentacja losów ratowanych przez nich Żydów oraz w 2009 r. "Wirtualny Sztetl", który dokumentuje historię lokalnych społeczności żydowskich na terenach przedwojennej Polski.


Aby przekazać Stowarzyszeniu 1% podatku, wystarczy w odpowiednim miejscu zeznania podatkowego wpisać numer KRS Stowarzyszenia: 0000020904 z dopiskiem "Muzeum".


Oprac. Krzysztof Bielawski

Źródło: materiały informacyjne Stowarzyszenia ŻIH
Serdecznie pozdrawiam
Duszyczka Irenka


Wróć do strony głównej

Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2021