Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2023-12-10 12:15:50 Aktualizacja dnia: 2023-12-03 09:16:08
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

„CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ, PRAWDZIWIE
ZMARTWYCHWSTAŁ”
(Łk 24, 34)


W


Niech radość Wielkanocy
napełni nasze serca
nadzieją i obfitością łask
od Chrystusa Zmartwychwstałego.Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka.
Życzymy aby Święta Wielkanocne przyniosły radość,
pokój oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.Obraz
autor: Duszek Robert

Obraz
autor: Duszek Robert

Przez śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa cała ludzkość została ogarnięta nieskończonym miłosierdziem, które gładzi wszystkie grzechy i przeprowadza ze śmierci do życia. Jezus obarczył się grzechami wszystkich ludzi, cierpiąc i umierając wszedł w to wszystko, co oddziela człowieka od Boga, co niszczy jego prawdziwe życie i szczęście. Zmartwychwstając, definitywnie przezwyciężył wszelki grzech i śmierć: Zwycięstwo pochłonęło śmierć. Gdzież jest, o śmierci, twoje zwycięstwo?... Bogu niech będą dzięki za to, że dał nam odnieść zwycięstwo przez Pana naszego Jezusa Chrystusa (1 Kor 15, 54-55.57).

Kochane Duszki!

Drodzy Goście strony Duszków!Zwycięstwo pochłonęło śmierć. Gdzież jest, o śmierci, twoje zwycięstwo? Gdzież jest, o śmierci, twój oścień?

1 Kor, 15, 54-55

Zmartwychwstanie jako Zwycięstwo

Uczniowie Jezusa przeżyli Triduum Paschalne. Najpierw był Wielki Czwartek z Wieczernikiem, ustanowieniem Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Potem był Wielki Piątek z Drogą Krzyżową i ukrzyżowaniem na Golgocie. Wiela Sobota jest dniem, kiedy wspominamy złożenie Jezusa w Grobie. Co było dalej?

Wiemy, że „Maria Magdalena i druga Maria przyszły do grobu, by namaścić pogrzebane ciało, lecz nie znalazły Pana”. Niewiasty najpierw nie uwierzyły, że zmartwychwstał. Myślały, że Ciało Pana zostało zabrane z Grobu. Wiemy też, że pierwszego dnia po szabacie, „gdy jeszcze było ciemno”, czyli przed wschodem Słońca, Piotr i Jan szli do grobu. Uwierzyli, że zmartwychwstał, gdy ujrzeli, że grób jest pusty i leżą płótna. Maria Magdalena uwierzyła w Zmartwychwstanie, gdy Jezus zawołał do niej: „Mario!”

Co te słowa Ewangelii mówią do nas? Czym są? Czy dla każdego z nas są to słowa o Zwycięstwie życia nad śmiercią? Czym było i jest Zmartwychwstanie? Maria Magdalena i uczniowie Jezusa nie rozważali wówczas, CZYM ono jest. My natomiast wiemy, że było to, przede wszystkim, zwycięstwo wiary nad niewiarą. Uczniowie nie wierzyli w zmartwychwstanie do chwili, w której ujrzeli pusty grób. Płacząca Maria Magdalena uwierzyła, gdy usłyszała Pana. Walczył On z niewiarą, odwołując się do zmysłów wzroku i słuchu. Wiemy, że Tomasz żądał nie tylko „uaktywnienia” wzroku i słuchu, ale także dotyku: „Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę”. Jezus pozwala się dotknąć, ponieważ ostatecznie zwyciężył, chociaż mówi także: „Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”.

Niewiara umarła, narodziła się wiara. Od tamtej chwili wierzymy, że On naprawdę zmartwychwstał. Jako pierwszy pokonał śmierć. Zmartwychwstanie jest zwycięstwem życia nad śmiercią – nie tylko fizyczną, ale i duchową. Przez swoje zmartwychwstanie Pan Jezus wprowadza nas do nowego życia, prowadzi nas do zwycięstwa, które pochłonęło śmierć. Daje nam wiarę także w to, że jest Dobrem, które zwycięża zło.

Tak często tracimy wiarę… W chwilach, gdy przytłaczają nas trudności, gdy cierpimy w chorobie, padamy pod ciężarem słabości i błędów, gdy inni kpią i szydzą, widzimy Krzyż. Pan Jezus nie żąda od nas, żebyśmy o nim zapomnieli. Chodzi Mu o to, żebyśmy patrzyli i na Krzyż i na to, co za nim. Wielkie Piątki i Golgoty bywają w życiu każdego z nas. Cierpimy i upadamy. Nieraz też nam się wydaje, że umieramy duchowo, opuszczamy Go, odchodzimy. W takich chwilach Jezus wyciąga nas z naszego grobu i mówi: „Zmartwychwstań razem ze Mną! Zwyciężaj!” Jeżeli nasza wiara pokona niewiarę, będziemy Go się trzymali i nasze życie się odmieni. Zachęceni przez Niego, wyjdziemy z ciemności do światła. On da nam też siły do tego, żebyśmy mogli dać świadectwo. Będziemy mieli nadzieję, że nas nie opuści. Będziemy też pewni tego, że nas kocha i jest Miłością.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego winna być świętowaniem Zwycięstwa: wiary –nad niewiarą, życia – nad śmiercią, dobra – ­nad złem, nadziei – nad zwątpieniem i beznadzieją, miłości – nad nienawiścią. Gdy w Niedzielę Wielkanocną wejdziemy do odświętnie przystrojonego kościoła, ujrzymy pusty grób i zaśpiewamy „Alleluja!”, uwierzymy również w to, że radość pokonała smutek. Tej radości i wiary w Zwycięstwo Pana życzę wszystkim Duszkom oraz Czytelnikom strony. Niech On stale pomaga nam zwyciężać!

Alleluja! Jezus żyje! Już Go więcej grób nie kryje!

Z darem modlitwy przy Pustym Grobie

Duszyczka Irenka W

autor: Duszyczka Gosia L.Wielkanoc 2018r.


Zatopić się w Bożym Miłosierdziu!

Zatrzymajmy się na moment w gonitwie dnia codziennego, uciszmy zabiegane myśli, aby radość i uśmiech zagościły w naszych sercach.
Bo Wielkanoc to czas radości Zmartwychwstania Pana Jezusa Chrystusa, który kolejny raz chce wejść do naszego serca i życia, aby na nowo obudzić w nas prawdziwego, czystego i nowego człowieka, takiego jakiego stworzył na początku. Bóg zanurza nas w swoim Synu Jezusie Chrystusie, który oddał swoje życie na krzyżu za nas, aby nas uwolnić od grzechu. Abyśmy byli wolni i mogli żyć na zawsze! To nie wszystko co dla nas zrobił. On jeszcze dał sobie przebić Swoje serce, aby się wylała Jego cała Miłość na nas! On pragnie nas zanurzyć w swoim nieskończonym Bożym Miłosierdziu. Pan ten wielki dar daje nam zaraz po swoim Zmartwychwstaniu w drugą Niedzielę Wielkanocną. Otwiera nam swoje serce, z którego wypływają wszystkie Łaski. Nie zmarnujmy tego wielkiego daru jaki Bóg nam daje! Pozwólmy ogarnąć swoje troski i obawy w obolałe dłonie Jezusa Miłosiernego, który zawsze czeka na każdego z nas, z otwartymi ramionami. Nie ważne jakim jesteś: nędzny, grzeszny, poraniony - po prostu przyjdź i powiedz Mu - Jezu Ufam Tobie .

Duszyczka Marta.


Wyślij unikalną kartkę!
kliknij, aby wybrać kartkę z naszej galerii i wysłać mailem

autor: Duszyczka Gosia L.

kartka1 kartka1
kartka1
kartka1 kartka2
kartka3 kartka4
kartka5 kartka6
kartka7 kartka8
kartka9
kartka1 kartka2
kartka3 kartka4
kartka5 kartka6
w Ww
 
Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2021