Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2023-12-10 12:24:04 Aktualizacja dnia: 2023-12-03 09:16:08
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!
jasna gora Pielgrzymowanie na Jasną Górę

jasna gora
"Idę w wędrówkę daleką, idę przez pola i łąki,
By znowu spotkać Maryję, po długim czasie rozłąki.
Nieważne trudy i deszcze nieważne nóg zmęczenie
Tylko o jednym myślę, tylko mam jedno pragnienie.
Stanąć na górze świętej
Spojrzeć na twarz pooraną
Wyżalić swe troski i kłopoty
Zobaczyć Matkę kochaną"


***Sierpień to miesiąc pielgrzymowania do stóp Matki Bożej Częstochowskiej...
Przejście szlakiem pielgrzymim nie jest wędrówką od miejscowości do miejscowości wypełnioną zbiorowymi modlitwami,  odpoczynkami, posiłkami i samymi tylko zewnętrznymi zdarzeniami.
 Gdzieś między tymi wierszami i opisami  każdego dnia, w każdej minucie, na każdym metrze tej trasy, na każdym postoju, noclegu, dzieją się w każdym z nas, często między nami rzeczy wielkie, rzeczy cudowne, rzeczy niepowtarzalne, które zapisywane są później w najtrwalszym i najwierniejszym pamiętniku każdego pielgrzyma - w jego sercu.
To one, a nie te zdarzenia i opisy stanowią sedno, sól pielgrzymki.  To one wyzwalają w nas później tęsknotę za szlakiem, za pielgrzymką, za pielgrzymami, za wszystkim tym co dzieje się w ciągu tych dni. To te dni wyzwala w nas później wielką tęsknotę za kolejną pielgrzymką, za ludźmi nie tylko tymi poznanymi na trasie w grupie, ale też tymi, których spotykamy po drodze, którzy otwierają przed nami swoje serca, powierzają najskrytsze tajemnice, powierzają nam prosząc, byśmy zanieśli je przed Tron Maryi swoje trudne intencje prosząc o modlitwę, udzielają nam schronienia na noc, którzy stają się częścią pielgrzymki, stają się nam bliskimi niczym rodzina. 
To na szlaku pielgrzymim  dochodzi do cudów nawrócenia, tu doznajemy  wzruszeń, poczucia szczęścia, wspólnoty, odkrywamy sens życia, odkrywamy samego siebie, odkrywamy drugiego człowieka, odkrywamy, że "jest coś, dla czego warto żyć".
Na pielgrzymce poznajemy ludzi, nawiązujemy często przyjaźnie, które trwają latami, może i wiecznie, nawiązują się relacje miłości, które później często kończą się wspaniałym pielgrzymkowym małżeństwem. 
To w tym czasie, stawiając kolejne kroki modlimy się tak słowami, jak i gestem, każdy nasz krok staje się modlitwą. Kolejne rozmowy z ludźmi tak w grupie, jak i spotkanymi na trasie, śpiewy, tańce, wspólne posiłki, noclegi , wspólny wysiłek, radość, ale i ból, łzy,  uczą nas życia wśród ludzi i dla ludzi, uczą nas, a jednocześnie dają wspaniale poczucie, że jesteśmy potrzebni, że żyjemy dla kogoś i po coś...

Jeśli przeżyłeś trud pielgrzymowania podziel się z nami refleksją
redakcja@duszki.pl
Modlitwa do Matki Bożej Częstochowskiej
Bogarodzico Dziewico Bogiem sławiena Maryjo!
Królowo Świata i Polski Królowo!

    Panno Święta, Matko Boska Częstochowska!
Oto do stóp Twoich upadam, pod opiekę się Twoją uciekam, Przyjmij mnie i osłoń płaszczem swej dobroci. Czuję, żem nie godzien Twoich względów, żem wskutek grzechów moich bardzo się oddalił od Ciebie, proszę Cię przez Krew najdroższą, którą za mnie wylał Syn Twój Jezus Chrystus, nie odtrącaj mnie od siebie.
    Ponawiam przed Tobą wszystkie dobre postanowienia, które uczyniłemm w życiu moim. Wsparty pomoca Twoją, przyrzekam, że w nich wytrwam aż do śmierci. Racz przyjąć Panno Święta, ten akt mego oddania się Tobie i wyjednaj mi u Syna Twego, Jezusa Chrystusa, wiarę żywą, przywiązanie niewzruszone do świętego katolickiego Kościoła, nadzieję mocną, miłość wielką, szlachetną i skuteczną.
    O Maryjo Częstochowska, od lat przeszło 600 w tym obrazie cudami słynąca, proszę Cię pokornie, ażebym czcząc Twój cudowny wizerunek godzien był zasłużyć na oglądanie Ciebie w krainie niebios, o łaskawa i miłosierna Pani.
    Bądź zawsze Matką moją, o Maryjo Czestochowska, jak ja pragnę być Twoim dzieckiem. Amen.

Maryjo Królowo Polski!
Maryjo Królowo Polski!
Jestem przy Tobie, pamiętam!
Jestem przy Tobie pamiętam! czuwam! (3 razy)


jasna goraopracowanie strony: Duszyczka Renata Ś.

Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2021