Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2023-11-30 05:16:28 Aktualizacja dnia: 2023-11-11 10:40:03
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!


Pomoc rodzinom, którym grozi odebranie dzieci


Witamy!

Mija dokładnie rok od chwili uruchomienia Telefonu Wsparcia Rodziców zagrożonych pochopnym odebraniem dzieci przez urzędników. W tym czasie zgłosiło się do nas po pomoc ponad 300 rodzin, które doświadczyły fatalnych skutków "Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie".

Dzieci odbierane są z rodzin prewencyjnie, nierzadko z powodu biedy. Rodziców potrzebujących pomocy urzędnicy starają się "wychowywać", stosując najwyższy wymiar kary, jakim jest odebranie dzieci. Rodzice słyszą: "odzyskacie dzieci, jeśli znajdziecie pracę, wyremontujecie dom.". Jednej z matek odebrano noworodka tylko dlatego, że nie miała własnego mieszkania.

Problem odbierania dzieci nie dotyczy jedynie rodzin dysfunkcyjnych. Obowiązująca Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy spowodowała, że pracownicy opieki społecznej, służby zdrowia czy pedagodzy zdecydowanie częściej przekazują sprawy rodzin do sądu. Nasze doświadczenie pokazuje, że w sądach słowo rodziców ma dużo mniejszą wartość niż opinia urzędnika, nawet niekompetentnego. Pomagamy zagrożonym rodzinom dotrzeć do odpowiednich specjalistów, zdobyć zaświadczenia i opinie lekarskie, które pozwolą uniknąć odebrania dziecka, wspieramy ich emocjonalnie oraz pomagamy na etapie walki w sądzie.

Koordynator Telefonu Wsparcia Rodziców został doradcą społecznym przy Pełnomocniku ds. Konstytucyjnych Praw Rodziny w Ministerstwie Sprawiedliwości. Nasza praktyczna wiedza jest unikatowa w pracach nad zmianami prawa. Tysiące przeprowadzonych rozmów dało nam pełen ogląd sposobu funkcjonowania systemu ingerencji instytucji państwowych w życie rodzin.

Dalsze działanie Telefonu Wsparcia jest konieczne

Nie otrzymujemy żadnych dotacji państwowych, podczas gdy rząd przeznacza corocznie na system odbierania dzieci rodzicom budżet liczony w milionach złotych. Bieżące funkcjonowanie Telefonu Wsparcia jest możliwe jedynie dzięki pomocy indywidualnych darczyńców, którzy przekazują na ten cel niespełna 3 tysięcy zł miesięcznie. Tymczasem potrzebny jest pilnie dodatkowy pracownik, ponieważ liczba bardzo poważnych spraw, z którymi zgłaszają się do nas rodzice, stale rośnie.
Jesteśmy jedynym tego rodzaju miejscem w Polsce, gdzie rodzina może otrzymać merytoryczną pomoc, by nie stracić dzieci. Rodzaj wsparcia, które świadczymy, jest na tyle wyjątkowy, że kontakt do nas przekazują sobie również Polacy, którzy wyemigrowali z kraju.

Jeśli chcesz, by Telefon Wsparcia Rodziców mógł pomagać dalej, wesprzyj nasze działania dowolną kwotą!

Stałe zlecenie, nawet niewielkiej sumy umożliwi nam stabilne planowanie działań
Nr konta 28 2490 0005 0000 4500 2748 0168
Fundacja Rzecznik Praw Rodziców, ul. Steinhausa 2/52; 02-747 Warszawa
lub on-line za pośrednictwem dotpay: TUTAJ

Możesz również przekazać 1% Fundacji Rzecznik Praw Rodziców. KRS 0000347294
Pobierz darmowy program PIT2013 TUTAJ

Relacje z pomocy konkretnym rodzinom w ciągu całego roku znajdziecie TUTAJ

pozdrawiamy
Judyta Kruk
Koordynator Telefonu Wsparcia Rodziców
Tomasz Elbanowski, Karolina Elbanowska, Małgorzata Lusar
Zarząd Fundacji Rzecznik Praw Rodziców

Stowarzyszenie i Fundacja Rzecznik Praw Rodziców
Dołącz do nas naFacebookuWróć do strony głównej
Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2021