Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2023-12-10 11:56:12 Aktualizacja dnia: 2023-12-03 09:16:08
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!
Na wesoło Na poważnie Modlitewnik Codzienne czytania Ogłoszenia Dzieciom Misje
Serwery Solidarni z Ukrainą Kurier Galicyjski Wołanie z Wołynia Monitor Wołyński Śpiewajmy www.zjk.pl

Dlugopis
Duszki o sobie :-)
Duszek

Krótko o nas - Duszyczkach i Duszkach :-)

Opowiada
i odpowiada
Duszek Zbyszek

Duszka
Czym się zajmujemy i co robimy?
* Poznajemy się, przyjaźnimy, wspieramy, wymieniamy myślami i tym co możemy mądrze zaoferować innym.
* Pomagamy: innym, sobie wzajemnie, zarówno profesjonalnie (mamy psychologów do pomocy), jak i "od serca", słuchaniem, a jak można to rozmową i dobrą radą.
* Modlimy się: zbieramy intencje (własne - Duszkowe: mailem, księgą intencji, forum - ale także z innych stron internetowych), współpracujemy z Zakonami przekazując im zebrane modlitwy, modlimy się za siebie wzajemnie. Odpowiadamy na intencje, odpisujemy na nie jeśli tylko jest taka możliwość.
* Własnoręcznie tworzymy materiały na naszą stronę internetową - teksty, zdjęcia, muzykę, porady.
* Publikujemy materiały różnych autorów wyłącznie za zgodą i z poszanowaniem prawa autorskiego. Możesz dołączyć i pokazać innym swoje prace - zachęcam!
* Publikujemy ogłoszenia, informacje - jeśli masz interesujące informacje - prześlij je do pokazania innym.
* Staramy się w swoim środowisku działać zgodnie z zasadą, by być pomocnym dla innych, ale skromnym, bez rozgłosu.

Krótka historia Duszków
Duszki istnieją oficjalnie od ponad kilku lat (dokładnie od 01.XI.2005r., natomiast strona Duszki.pl od VIII.2006r., forum od IV.2007r., księgi wpisów od 21.III.2008r., strona Gości Duszków od I.2009r.), ale w rzeczywistości działają znacznie dłużej. Aktualnie grono Duszyczek i Duszków liczy 31 osób (oraz Duszki Praktykanci: 10 osób - czyli osoby w okresie przygotowawczym): Slawa, Ola, Joasia, Ania, Madzia, Martusia, Renia15, Tomek, AniaII, Edytka, Ewelina, Basia, Beatka, Madziorka, Annie, RenatkaS, Migaweczka, Iza, Valeria, Biedroneczka, Siaba, Aga, Asia, Izaak, Tesia, Słowianka, Justynka, Irenka, Nulka, Margaret i Zbyszek. Duszki Praktykanci to: Olenia, Michał, Gosia, Marta, Wojtek, Ana, Iga, Monika, Kalina, Augustyna. Zapraszamy chętne osoby i instytucje do współpracy (Jak zostać Duszkiem, kontakt mailowy z Duszkami). Ponadto kilka osób współpracuje z Duszkami albo ma inne zasługi dla tej strony - dlatego ma przyznany honorowy tytuł Duszka Stowarzyszonego - są to: Robert, EwaK, Roman.

Motto I
Nie jest ważne co mówimy sami o sobie, ważne co robimy dla innych. Boga ani sensu życia nie możemy pokazać wprost, ale możemy ich szukać i odnajdywać wspólnie.
Duszek Zbyszek

Motto II
Internet to tylko narzędzie - nie jest sam w sobie ani dobry, ani zły. Internet staje się tym, czym uczynią go osoby z niego korzystające. Jeśli nie będzie w nim ludzi dobrych, mądrych, wartościowych, wtedy i Internet będzie taki. My jesteśmy w nim po to, by można było w Internecie znaleźć ludzi i treści dobre, mądre, wartościowe.
Duszek Zbyszek

Dlaczego powstała ta strona?
Internet oraz komputery to bardzo dziwne i tajemnicze twory myśli ludzkiej. Niewielu ludzi wie jak się nimi posługiwać, a jeszcze mniej jak dokładnie one działają. Mimo to wykorzystujemy je do bardzo wielu różnych zadań, czasem przypisujemy im cechy złe albo bez namysłu poświęcamy im każdą wolną chwilę. A przecież są to tylko narzędzia, które każdy może wykorzystać zarówno dla dobrego jak i złego. Ta stronka jest częściową odpowiedzą na różne wątpliwości. Staramy się pokazać, że Internet i komputery mogą służyć dobru. Ale jeszcze ważniejsze, że dzięki nim można dotrzeć do wielu ludzi, którzy dotąd nie mieli możliwości poznania ludzi podobnie myślących i porozmawiania o swoich ważnych sprawach. To także próba zbudowania małej internetowej społeczności, wyróżniającej się tym, że nie tylko doraźnie rozmawia się w niej o własnych sprawach i o problemach wyłącznie ją interesujących, ale otwartej na innych ludzi, starającej się im pomóc i ich wesprzeć. Mamy nadzieję, jej istnienie sprawi, że Internet nie będzie już przepastnym miejscem, w którym giną nasze myśli, nasze słowa, ale stanie się miejscem dzięki któremu poznamy kogoś, kto te myśli i słowa przeczyta, zrozumie i odpowie na nie.
Właśnie dlatego powstały Duszki i nasza mała stronka :-)

Milosc

Tylko dla wierzących?
* Ale także dla niewierzących, szukających Boga lub z mnóstwem wątpliwości, pytań.
* A jako katolicy - chcemy swoim życiem świadczyć, że warto być katolikiem :-)

Wspólnota czy znajomi?
* Zależy co dla kogo ważniejsze - rozwinęło się kilka przyjaźni, kilka dobrych znajomości, także zwykła korespondencja - ale mamy już dwa duszkowe małżeństwa. Na pewno jest grupa kilku osób, które się znają bardzo dobrze i chętnie korespondują, smsują, itp.

Znamy się tylko wirtualnie?
* Nie - absolutnie nie tylko :-) Jeśli można to i w realnym świecie, choć niestety czasem odległości temu nie sprzyjają. Kilka spotkań było, a nawet przyjaźnie - już się rozwinęły... :-)

Każdy może się dołączyć?
* Jeśli tylko chce i ma pomysł na... - byleby bliźnim żyło się mądrzej i lepiej, co nie znaczy łatwiej ;-) A i samemu można poznać wiele interesujących osób :-)

Czy działamy intensywnie?
* Trudno to określić i policzyć...
- jako Duszek Zbyszek mam w swoim archiwum koło 5000 (5 tys.) listów, korespondencji z podopiecznymi + listy "organizacyjne" w naszej Kolonii... (też liczone w tysiącach). Nawet jak na 10 lat działalności chyba to dużo. Trzeba do tego dodać następne tysiące listów korespondencji z Duszkami...
- zwykle zbieramy na tydzień 70-130 intencji... (czyli rocznie ok. 5000), trwa to już kilka lat - a moje archiwum wysyłanych intencji zaczyna się w 2005 roku (z tym, że wtedy było intencji mniej, wtedy dopiero zaczynaliśmy oficjalną działalność). Sądzę, że jest ich ponad 10 tys.
- wydaliśmy kilkanaście specjalnych, związanych z różnymi okazjami stron tematycznych,
- prezentujemy muzykę i fotografie, kartki do wysłania i teksty do czytania :-)
* W każdym razie staramy się, by było coraz intensywniej w naszym działaniu :-)

Co myślę o zdaniu (pytanie do Duszka Zbyszka) "najpierw trzeba się dorobić, by mieć czas i środki, aby pomagać innym - bo jak się zaczyna pomaganie od niczego - to potem nie ma na to czasu ani pieniędzy".
* Moim zdaniem pomaganie zależy od tego kto, kiedy i czego potrzebuje. Jeśli chce się naprawdę pomagać, trzeba się dostosować do potrzebującego i jego potrzeb. Co wcale nie oznacza rozdawnictwa pieniędzy, przeciwnie - pomoc na miarę możliwości, a przede wszystkim rozeznanie sferą serca, co i jak można uczynić, by dobre dla danej osoby było. A czasu nie mam prawie nigdy - bo przecież rozdajemy go dużo... ;-)

Skąd nazwa?
* Duchami zapewniam - nie jesteśmy, a tym bardziej nie straszymy. Działamy cicho, spokojnie, niewidzialnie - stąd nazwa. W dodatku wierzymy, że mamy duszę :-)

Czy poprawna forma gramatyczna - Duszyczka, Duszek?
* Być może słuszniej byłoby Duszka. Jednak ze względu na liczbę mnogą w rodzaju żeńskim - zostało "Duszyczki" i stąd pochodzi "Duszyczka". Ogólnie problem, czy bardziej jesteśmy od "ducha" (raczej małego "duszka" - "ten duszek") czy od "duszy" (raczej skromnej "duszki" - "ta duszka"). Jak dotąd nie zdecydowaliśmy się, używamy jednej i drugiej formy.
Dlugopis
Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2021